تکنولوژی تشخیص اثر انگشت زنده

تکنولوژی تشخیص اثر انگشت زنده در دستگاه حضور غیاب، رشد بسیاری در عصر حاضر داشته است. در حال حاضر دستگاههای قدیمی شناسایی هویت مانند: کلید قفل، رمز و کارت هنوز هم با توجه به پایین بودن قیمت در برخی مکان‌ها ستفاده می شود. این سیستم به دلیل ضعف امنیتی، خطرات بسیاری از جمله امکان سرقت مدارک و اسناد و دستکاری در سیستم دارد. این سیستم قدیمی امروزه ناکارآمد است.

سیستم تشخیص هویت بایومتریک به راحتی می‌تواند این مشکلات را با استفاده از سیستم تشخیص هویت چندگانه از افراد حل نموده و سطح امنیت در سیستم را بالا برد. و دیگر هیچ فردی نمی‌تواند با جعل و تقلب در منطقه مشکل ایجاد کند.

استفاده از سیستم تکنولوژی تشخیص اثر انگشت زنده در دستگاه حضور غیاب امکان سازگاری با محصولات امنیتی را سرعت می‌بخشد. در بین همه دستگاه های بیومتریک، فناوری اثر انگشت بیشترین رشد تکنولوژی و با صرفه ترین قیمت را دارد که می توان با توجه به نیازهای هر مجموعه آن را سازگار کرد و همچنین این امکان را فراهم می سازد تا در سازمان هایی که بستر شبکه و کابل کشی در آنها ایجاد نشده، انتقال اطلاعات ثبت تردد افراد از حافظه دستگاه حضورغیاب از طریق حافظهFlash  انجام پذیرد. در حال حاضر فناوری تشخیص اثر انگشت یکی از با اطمینان ترین روشها جهت شناسایی است.

در سیستم شناسایی اثر انگشت این امکان وجود دارد که بتوان با جمع آوری اثر انگشت تقلبی بر روی اجسامی که در طول روز لمس شده‌اند، در جهت استفاده و تقویت  امنیت سیستم‌ها استفاده کرد. پس متذکر می شویم که در صورت استفاده از سیستم اثر انگشتی، حتما از فناوری شناسایی بافت زنده استفاده نمائید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *